Co zjeść przed przed treningiem na siłowni? Porady

Co zjeść przed siłownią?

W dzisiejszym artykule postaramy uporać się z odwiecznym dylematem osób, które trenują sporty siłowe.

Co zjeść przed siłownią? czyli zabierz energię na trening

Polecamy https://ezdrowo.pl/sport-na-ursynowie-porady/

Ci z was, którzy regularnie ćwiczą na siłowni pewnie niejednokrotnie słyszeli to pytanie. Nic dziwnego, bo ludzie, którzy faktycznie pasjonują się sportami siłowymi zawsze szukają nowych sposobów na poprawę swoich wyników czy to w zakresie siły czy skróceniu drogi do osiągnięcia upragnionej sylwetki.  A przemyślane i racjonalne żywienie to jedyny pewny, bezpieczny i legalny sposób na wspomnianych wyżej celów.

Jak mierzyć ciśnienie tętnicze w domy? poradnik

Dlaczego warto jeść posiłek przed treningiem siłowym?

Sprawdź: Typy bukmacherskie na dziś – forum.bukmacherskie.com

To co zjemy przed treningiem ma wpłynie na:

  • Jakość naszego treningu – pozwoli na nam pracować optymalnie podczas całej jednostki treningowej.
  • Czas naszej regeneracji – brak posiłku przed i po treningowego wydłuży czas jaki nasz organizm będzie potrzebował na odbudowanie i nadbudowanie naszej tkanki mięśniowej i chrząstek stawowych. Pośrednio także może wpłynąć na czas regeneracji naszego układu nerwowego, który podczas treningu siłowego ulega sporemu obciążeniu.

Łączysz siłownie z treningiem biegowym? Sprawdź również Co zjeść przed bieganiem?

To są dwa zadania naszej przed treningówki i chociaż chcielibyśmy przypisać jej jakieś inne, nietypowe właściwości to nic ponad to nie wymyślimy. Wpływ posiłku przed treningowego na nasze ciało w tym zakresie potwierdzają badania z których można by przytoczyć chociażby Effect of meal frequency and timing on physical performance  opublikowane pod adresem:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9155497 .

Co ma zawierać posiłek do zjedzenia przed treningiem na siłowni?

Tu nie mamy jakiegoś wielkiego zaskoczenia – nasz posiłek przed treningowy to odpowiednio ułożona i dostosowana od planowanej aktywności dawka makroskładników. I tu dopiero zaczyna się cała magia. Przyjrzyjmy się makroskładnikom po kolei.

Jajko kurze kalorie – sprawdź czy warto dodać je do posiłku przed siłownią

Rola węglowodanów w posiłku przed treningiem na siłowni

O glikogenie mięśniowym słyszał niemal każdy kto interesuje się sportami siłowymi. W trakcie krótkich i bardzo intensywnych aktywności jest podstawowym źródłem energii dla naszych mięśni. Niestety jego zapasy są bardzo ograniczone i wraz z ich wyczerpaniem drastycznie spada nasza ogólna efektywność treningowa.

Badania nad rolą węglowodanów wskazują, że ich przyjmowanie może podnieść ilość gromadzonego glikogenu mięśniowego. Badania prof. dr hab. Krystyny Nazar z 1980 roku, były jednymi z wielu, które dowodziły prawdziwości tego stwierdzenia.

W wynikach badań czytamy:

Po posiłku wysoko węglowodanowym mniejszemu wzrostowi stężenia amin katecholowych we krwi w czasie wysiłku towarzyszył mniejszy wzrost częstości skurczów serca. Badania sugerują, że jednym z czynników decydujących o korzystnym wpływie na zdolność do pracy spożywania węglowodanów przed wysiłkiem lub w czasie jego wykonywania jest zmniejszenie aktywności sympatycznego układu nerwowego.(Więcej o odpowiednim napięciu mięśni w tym mięśnia sercowego w artykule Sód – rola w organizmie człowieka)

Osoby poszukujące dodatkowych informacji zachęcamy do zapoznania się z artykułem Effects of depletion exercise and light training on muscle glycogen supercompensation in men.

Zdjęcia pochodzą z serwisu : https://www.muscleandstrength.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *