Zdjęcie do artykułu o domowych sposobach na zmarszczki

Domowe sposoby na zmarszczki

wpis w: Zdrowie | 12

Zmarszczki towarzyszą każdemu z nas. Po 25 roku życia skóra człowieka zaczyna się starzeć i pojawiają się na jej frakturze zmarszczki i niedoskonałości. Nasilenie i wczesne występowanie tych objawów jest uwarunkowane przez naszą genetykę i styl życia, ale skalę tego zjawiska można skutecznie obniżyć stosując działania profilaktyczne – np. domowe sposoby na zmarszczki. Ten artykuł to kompendium wiedzy o domowych sposobach na zmarszczki, a także przewodnik po tych najbardziej skutecznych.

Jak mierzyć ciśnienie tętnicze?

Polecamy https://ezdrowo.pl/sport-na-ursynowie-porady/

Rodzaje zmarszczek oraz powody ich powstawania

Zanim wybierzemy właściwe dla nas domowe sposoby na zmarszczki warto zrozumieć jakie są rodzaje zmarszczek i w jaki sposób możemy zapobiegać ich powstawaniu.

  1. Zmarszczki mimiczne – pojawiają się najwcześniej, wynikają z ruchów mięśni mimiki twarzy: kiedy się śmiejemy, kiedy marszczymy brwi.  Osoby o bogatej mimice twarzy są szczególnie narażone na ich powstawanie. Najbardziej widoczne z nich to tak zwane: śmieszki wokół oczu, kurze łapki w kącikach oczu oraz zmarszczki złości i zdziwienia na czole.
  1. Zmarszczki grawitacyjne – spowodowane są naturalnym procesem starzenia się skóry, związane są z przyciąganiem ziemskim i jego wpływem na coraz słabszą skórę twarzy.
 1. Zmarszczki strukturalne – związane są z trybem życia, wpływami genetycznymi oraz oddziaływanie na skórę promieniowania UV – składowej promieni słonecznych. Ich występowanie mogą podkreślać oraz pogłębiać wizyty na solarium. 

Sprawdź także: Jak urządzić dom dla alergika?

W jaki sposób pozbyć się zmarszczek domowymi sposobami ?- przegląd metod


Unikaj nadmiernego opalania skóry – Wiadomo, że mocno i regularnie opalana skóra starzeje się zdecydowanie szybciej. Dodatkowo na opalonej twarzy zmarszczki widoczne są zdecydowanie bardziej. Dlatego w trosce o stan naszej skóry ograniczmy opalanie do minimum, a gdy już zażywamy kąpieli słonecznych zadbajmy o kremy z odpowiednimi filtrami UV. Ich stosowanie poza wpływem na zmarszczki zmniejszy także ryzyko zachorowanie na raka skóry.

Sprawdź: Typy bukmacherskie na dziś

Unikanie opalania to jedne ze sposobowy na zmarszczki

Zalety: 1. Niski koszt 2.Naukowo potwierdzony wpływ na skórę,

Wady: 1.Bywa uciążliwa 2.Metoda ma charakter profilaktyczny

Ocena tego sposobu na zmarszczki przez Ezdrowo.pl : 4/5 – Warto stosować


Samodzielny masaż skóry twarzy – jednym z powodów starzenia się skóry twarzy jest spowodowane wiekiem ograniczenie skuteczności naczyń krwionośnych znajdujących się na naszej twarzy. Masaż twarzy ma za zadanie pobudzić krążenie krwi i usprawnić transport tlenu i składników odżywczych do komórek skóry twarzy.

Przykładowy automasaż twarzy 

Aby zauważyć efekty w redukcji zmarszczek należy wykonywać cały cykl masażu 2 razy dziennie przez 3 minuty. Każdorazowo naciągamy skore opuszkami palców. Ruch powinien być zdecydowany. Masujemy kolejno:

W jaki sposób wykonać automasaż twarzy? Artykuł domowe sposoby na zmarszczki

 1. Czoło – od środka do granicy włosów
 2. Środek twarzy – od nosa do uszu
 3. Broda – od brody do kącików ust
 4. Szyja – od podstawy szyj do brody

Zalety: 1. Metoda jest zupełnie bez kosztowa 2. Nie angażuje czasowo 3. Jest w 100% naturalna

Wady: 1. Wymaga regularności i dyscypliny

Ocena tego sposobu na zmarszczki przez Ezdrowo.pl : 5/5 – Stosuj koniecznie


Olejowanie twarzy–  to zabieg oczyszczający, który najlepiej stosować przy użyciu oleju rycynowego oraz oleju jojoba. Powodują one silne nawilżenie i ujędrnienie skóry.  Należy na zwilżoną twarz (nie ma potrzeby wcześniejszego demakijażu, gdyż olejowanie zmywa pozostałości makijażu)  nanieść olejki opuszkami palców. Wystarczy użyć po pół łyżeczki każdego z nich.  Poprzez okrężne ruchy przez około 3 minuty masować twarz. Za pomocą ręcznika zmoczonego w ciepłej wodzie oczyścić twarz.

Olejowanie twarzy to domowy sposób na zmarszczki

Zalety:

 1. Oczyszczenie skóry, ujędrnienie i odprężenie. 2. Metoda naturalna na zmarszczki 3. Jednoczesny demakijaż.

Wady:

 1. Zabieg spłyca jedynie drobne zmarszczki.

Ocena tego sposobu na zmarszczki przez Ezdrowo.pl : 3,5/5 – Rozważ stosowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *