Domowe sposoby na zmarszczki

Zmarszczki towarzyszą każdemu z nas. Po 25 roku życia skóra człowieka zaczyna się starzeć i pojawiają się na jej frakturze zmarszczki i niedoskonałości. Nasilenie i wczesne występowanie tych objawów jest uwarunkowane przez naszą genetykę i styl życia, ale skalę tego zjawiska można skutecznie obniżyć stosując działania profilaktyczne – np. domowe sposoby na zmarszczki. Ten artykuł to kompendium wiedzy o domowych sposobach na zmarszczki, a także przewodnik po tych najbardziej skutecznych.

Jak mierzyć ciśnienie tętnicze?

Rodzaje zmarszczek oraz powody ich powstawania

Zanim wybierzemy właściwe dla nas domowe sposoby na zmarszczki warto zrozumieć jakie są rodzaje zmarszczek i w jaki sposób możemy zapobiegać ich powstawaniu.

  1. Zmarszczki mimiczne – pojawiają się najwcześniej, wynikają z ruchów mięśni mimiki twarzy: kiedy się śmiejemy, kiedy marszczymy brwi.  Osoby o bogatej mimice twarzy są szczególnie narażone na ich powstawanie. Najbardziej widoczne z nich to tak zwane: śmieszki wokół oczu, kurze łapki w kącikach oczu oraz zmarszczki złości i zdziwienia na czole.
  1. Zmarszczki grawitacyjne – spowodowane są naturalnym procesem starzenia się skóry, związane są z przyciąganiem ziemskim i jego wpływem na coraz słabszą skórę twarzy.
 1. Zmarszczki strukturalne – związane są z trybem życia, wpływami genetycznymi oraz oddziaływanie na skórę promieniowania UV – składowej promieni słonecznych. Ich występowanie mogą podkreślać oraz pogłębiać wizyty na solarium. 

Sprawdź także: Jak urządzić dom dla alergika?

W jaki sposób pozbyć się zmarszczek domowymi sposobami ?- przegląd metod


Unikaj nadmiernego opalania skóry – Wiadomo, że mocno i regularnie opalana skóra starzeje się zdecydowanie szybciej. Dodatkowo na opalonej twarzy zmarszczki widoczne są zdecydowanie bardziej. Dlatego w trosce o stan naszej skóry ograniczmy opalanie do minimum, a gdy już zażywamy kąpieli słonecznych zadbajmy o kremy z odpowiednimi filtrami UV. Ich stosowanie poza wpływem na zmarszczki zmniejszy także ryzyko zachorowanie na raka skóry.

Sprawdź: Typy bukmacherskie na dziś

Unikanie opalania to jedne ze sposobowy na zmarszczki

Zalety: 1. Niski koszt 2.Naukowo potwierdzony wpływ na skórę,

Wady: 1.Bywa uciążliwa 2.Metoda ma charakter profilaktyczny

Ocena tego sposobu na zmarszczki przez Ezdrowo.pl : 4/5 – Warto stosować


Samodzielny masaż skóry twarzy – jednym z powodów starzenia się skóry twarzy jest spowodowane wiekiem ograniczenie skuteczności naczyń krwionośnych znajdujących się na naszej twarzy. Masaż twarzy ma za zadanie pobudzić krążenie krwi i usprawnić transport tlenu i składników odżywczych do komórek skóry twarzy.

Przykładowy automasaż twarzy 

Aby zauważyć efekty w redukcji zmarszczek należy wykonywać cały cykl masażu 2 razy dziennie przez 3 minuty. Każdorazowo naciągamy skore opuszkami palców. Ruch powinien być zdecydowany. Masujemy kolejno:

W jaki sposób wykonać automasaż twarzy? Artykuł domowe sposoby na zmarszczki

 1. Czoło – od środka do granicy włosów
 2. Środek twarzy – od nosa do uszu
 3. Broda – od brody do kącików ust
 4. Szyja – od podstawy szyj do brody

Zalety: 1. Metoda jest zupełnie bez kosztowa 2. Nie angażuje czasowo 3. Jest w 100% naturalna

Wady: 1. Wymaga regularności i dyscypliny

Ocena tego sposobu na zmarszczki przez Ezdrowo.pl : 5/5 – Stosuj koniecznie


Olejowanie twarzy–  to zabieg oczyszczający, który najlepiej stosować przy użyciu oleju rycynowego oraz oleju jojoba. Powodują one silne nawilżenie i ujędrnienie skóry.  Należy na zwilżoną twarz (nie ma potrzeby wcześniejszego demakijażu, gdyż olejowanie zmywa pozostałości makijażu)  nanieść olejki opuszkami palców. Wystarczy użyć po pół łyżeczki każdego z nich.  Poprzez okrężne ruchy przez około 3 minuty masować twarz. Za pomocą ręcznika zmoczonego w ciepłej wodzie oczyścić twarz.

Olejowanie twarzy to domowy sposób na zmarszczki

Zalety:

 1. Oczyszczenie skóry, ujędrnienie i odprężenie. 2. Metoda naturalna na zmarszczki 3. Jednoczesny demakijaż.

Wady:

 1. Zabieg spłyca jedynie drobne zmarszczki.

Ocena tego sposobu na zmarszczki przez Ezdrowo.pl : 3,5/5 – Rozważ stosowanie

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *