Jakie zalety prywatnych przychodni przeważają nad państwowymi?

wpis w: Odżywianie i diety | 0

Zdrowie jest jedną z najcenniejszych wartości w życiu każdego człowieka, więc powinno się o nie odpowiednio dbać. Podstawowe potrzeby zdrowotne mogą zaspokoić regularne badania oraz specjalistyczna opieka medyczna. Szukając pomocy medycznej, każda osoba może zatem wybrać spośród dwóch opcji: prywatnych przychodni bądź państwowych. Obie mają zarówno swoje zalety, jak i wady, jednak ich wybór i tak w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji oraz aktualnych potrzeb pacjentów. Warto jednak wiedzieć co nieco na temat różnic, jakie pomiędzy nimi zachodzą, więc jeżeli jesteś ciekaw, jakie zalety prywatnych przychodni przeważają nad państwowymi, to zachęcam Cię do zapoznania się z poniższym materiałem. Dzisiaj weźmiemy na tapetę przychodnie w Łodzi.

Łódź publicznie – czego nie mogą zaoferować państwowe przychodnie?

Każda osoba, która zaczyna podupadać na zdrowiu, ma możliwość skorzystania z państwowych przychodni – pod warunkiem, że jest albo studentem, emerytem, rencistą, uczniem, rolnikiem, albo osobą zatrudnioną na umowę o pracę lub zlecenie. Ubezpieczenie zdrowotne uprawnia do korzystania z darmowej opieki zdrowotnej w ramach funduszy NFZ, który nie jest jednak w stanie zapewnić wszystkiego. Podczas gdy wizyta u lekarza rodzinnego nie sprawia tutaj większego problemu, z konsultacją specjalistyczną może być już problem.

Publiczna służba zdrowia przykłada dużą uwagę do kompetencji lekarzy, którzy jednak muszą dostosowywać się do wielu złożonych przepisów. Z tego właśnie względu w tego typu placówkach można spotkać się z długimi kolejkami do rejestracji i odległymi terminami konsultacji lekarskich. Co więcej, państwowe placówki często nie dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, dlatego lekarze NFZ nierzadko wystawiają skierowania na badania specjalistyczne w innych placówkach, a to niestety dodatkowa strata czasu. Nie każdy ma bowiem czas na to, aby odwiedzać jedną przychodnię po drugiej. Dobrym rozwiązaniem, a także dużą oszczędnością czasu, mogą okazać się prywatne przychodnieŁódź to spore miasto, dlatego z pewnością znajdziesz tam przychodnię, która spełni Twoje oczekiwania i zaoszczędzi Ci zbędnych nerw podczas wielogodzinnego stania w kolejkach.

Kiedy chodzi o zdrowie, pieniądze nie grają głównej roli

W przeciwieństwie do publicznych przychodni, prywatne kliniki oferują dostęp do wielu różnych badań diagnostycznych, zabiegów – zarówno medycznych, kosmetycznych, jak i tych z medycyny estetycznej – specjalistycznych, czy też porad i konsultacji lekarskich w jednym miejscu. Prywatna opieka zdrowotna dostępna jest dla każdego, kto aktualnie znajduje się w potrzebie. Nie obowiązuje tutaj wymóg posiadania ubezpieczenia, czy też okazania skierowań, ponieważ każde ze świadczeń ma swoją konkretną cenę – tego typu placówki nie działają w ramach funduszu NFZ. Brak umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia sprawia, że prywatne przychodnie w Łodzi mają znacznie większe możliwości.

Mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt diagnostyczny, który pozwala dokładnie zbadać problem pacjenta. Dysponują wykwalifikowaną kadrą medyczną, która nie musi stosować się do ściśle narzuconych reguł i co najważniejsze, zapewniają fachową i kompleksową opiekę medyczną. Dla lekarzy, którzy przyjmują pacjentów prywatnie, liczy się przede wszystkim jakość świadczonych usług oraz indywidualne podejście do pacjentów. Nie ma znaczenia liczba wystawionych recept, czy też skierowań, gdy w grę wchodzi zdrowie i dobro pacjentów.

Co więcej, prywatne przychodnie działają często do późna, dlatego każdy może umówić się na konsultacje na najbardziej dogodny dla niego termin. Nie można zapomnieć również o sposobie umawiania się na wizytę. W prywatnych przychodniach można to zrobić za pomocą kontaktu telefonicznego, formularza kontaktowego na stronie www przychodni, wiadomości e-mail, czy też wizyty na miejscu.

Reasumując, jeżeli zależy Ci na szybkiej rejestracji, fachowej obsłudze oraz krótkim czasie oczekiwania na zabieg, to weź pod uwagę to, że w Łodzi oprócz państwowych przychodni, są również te prywatne. Pamiętaj również, by nie kierować się jedynie kryterium cenowym, bo najważniejsze są przecież kwalifikacje oraz doświadczenie lekarza.