Na czym polega biała dieta, co jeść po wybielaniu zębów?

wpis w: Odżywianie i diety | 0
biale jedzenie w pojemnikach

Atrakcyjny biały uśmiech to najlepsza wizytówka, dlatego w ostatnich latach dużą popularnością cieszy się trend wybielania zębów. Zabieg ten wymaga jednak stosowania przez pewien czas odpowiedniej diety, która pozwoli utrwalić jego efekty. Czym jest biała dieta i jakie produkty można jeść po wybielaniu zębów? Podpowiadamy.

Na czym polega biała dieta po wybielaniu zębów?

Biała dieta po wybielaniu jest specyficznym podejściem żywieniowym, które ma na celu utrzymanie efektów wybielania zębów poprzez spożywanie głównie białych lub jasnych produktów. Ma to zapobiegać powstawaniu nowych przebarwień, utrzymując biały i zdrowy uśmiech. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że dieta sama w sobie nie jest wystarczająca do utrzymania zdrowych zębów, a regularna higiena jamy ustnej i wizyty u dentysty są równie istotne.

Ze względu na zawartość dużej ilości białka i wapnia w produktach biała dieta może być stosowana również po założeniu aparatu ortodontycznego. Efekt jaśniejszego uśmiechu pomagają osiągnąć ligatury w ciemnych odcieniach, kolorowe gumki na aparat wybielają zęby zdaniem medpoint.info, tworząc kontrast z zębami. Zarówno po zabiegu wybielania, jak i założeniu aparatu ortodontycznego należy unikać spożywania pokarmów przyczyniających się do powstawania przebarwień.

Co jeść podczas stosowania białej diety?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co jeść po wybielaniu zębów, jednak istnieje kilka zaleceń dotyczących diety, które mogą pomóc w utrzymaniu efektów zabiegu znacznie dłużej. Podczas stosowania białej diety wskazane jest spożywanie delikatnego jasnego mięsa (np. indyka, kurczaka czy też chudej wołowiny). Stanowi ono doskonałe źródło białka, które nie naraża zębów na dodatkowe przebarwienia. Warto wybierać także jasne odmiany ryb (takie jak dorsz i łosoś) bogate w kwasy omega-3.

Mleko o niskiej zawartości tłuszczu, jogurt naturalny i twarożek to kolejne produkty bogate w wapń i białko korzystnie wpływające na zdrowie zębów. Podstawą białej diety po wybielaniu są także takie warzywa jak kalafior, biała kapusta, seler naciowy i biała marchewka wspomagające naturalne oczyszczanie zębów poprzez mechaniczne usuwanie płytki nazębnej.

Co pić po wybielaniu zębów?

Woda mineralna jest najlepszym napojem dla zdrowia jamy ustnej, ponieważ nie zawiera barwników ani cukrów, które mogą powodować przebarwienia. Natomiast bezkofeinowa herbata ziołowa lub napar z rumianku to dobre alternatywy dla osób preferujących napoje inne niż woda. Podczas stosowania białej diety po wybielaniu zębów należy unikać picia kawy, herbaty i napojów gazowanych, które mogą powodować przebarwienia. Powstrzymanie się od spożywania napojów powodujących przebarwienia jest również istotne przy diecie po założeniu aparatu na zęby.

Pamiętaj, że dieta po wybielaniu zębów powinna być jedynie uzupełnieniem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Dokładne szczotkowanie zębów po każdym posiłku, nitkowanie i regularne wizyty u dentysty są niezwykle ważne dla utrzymania zdrowego i białego uśmiechu.