Na czym polega wybielanie zębów lampą?

wpis w: Odżywianie i diety | 0
mloda kobieta poddawana zabiegowi wybielania zebow w gabinecie stomatologicznym

Przebarwienia zębów mogą wynikać ze spożywania niektórych pokarmów (np. czerwonej kapusty, marchwi czy pomidorów) oraz napojów (np. kawy, czarnej herbaty czy napojów gazowanych). Dla wielu osób to problem natury estetycznej, który negatywnie wpływa na pewność siebie. Jednym ze sposobów, pozwalających przywrócić zębom naturalny odcień, jest wybielanie w gabinecie dentystycznym. Sprawdź, na czym polega ten zabieg.Kopiuj HTMLKopiuj tekst

Na czym polega wybielanie zębów lampą?

Zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest wykonywany za pomocą specjalistycznej lampy. Lekarz nakłada na zęby pacjenta żel, a następnie aktywuje go za pomocą źródła światła.

Wybielanie zębów lampą zazwyczaj trwa około 60 minut. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Jednym z najczęściej występujących skutków niepożądanych może być nadwrażliwość pozabiegowa, która występuje po spożyciu zimnych lub ciepłych pokarmów i napojów. Dyskomfort można zniwelować, stosując przepisane przez lekarza preparaty i przestrzegając zaleceń dotyczących dbania o higienę jamy ustnej. Nadwrażliwość ustępuje samoistnie, może trwać od kilku dni do maksymalnie dwóch tygodni.

Aby uzyskać najlepsze efekty wybielania, należy pamiętać o regularności. O częstotliwości przeprowadzania zabiegów decyduje lekarz po konsultacji z pacjentem.

Jakie są zalety zabiegu wybielania zębów z użyciem lampy?

Osiągnięcie szybszych rezultatów

Lampy do wybielania zębów pozwalają uzyskać wyraźne rezultaty w krótkim czasie. W niektórych przypadkach wybielenie może być widoczne już po pierwszej sesji.

Bezpieczeństwo

Lampa do wybielania zębów jest bardzo bezpieczna i może być z powodzeniem stosowana przez profesjonalnych stomatologów. Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie niszczy szkliwa.

Długotrwały efekt

Efekt wybielania w gabinecie utrzymuje się od roku do trzech lat. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia indywidualna, uzależniona m.in. od budowy szkliwa i diety pacjenta. Aby przedłużyć efekt uzyskany za pomocą lampy, należy dbać o higienę jamy ustnej i regularnie usuwać kamień nazębny w gabinecie stomatologicznym.

Naturalny efekt wybielania

Wybielanie poprawia wygląd zębów. Pacjent może sam zdecydować, o ile odcieni chce wybielić zęby, uzyskując dokładnie taki efekt, na jakim mu zależy.

Czy warto umówić się na zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym?

Wybielanie za pomocą lampy to jeden z najnowocześniejszych sposobów poprawy wyglądu zębów. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mogą być choroby dziąseł, ciąża, alergie czy uzależnienie od palenia tytoniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z wybielaniem zębów za pomocą lampy gabinetowej należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista pomoże dobrać najlepszą metodę poprawy wyglądu zębów, uwzględniając indywidualne potrzeby danego pacjenta.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://amber-clinic.pl/wybielanie-zebow/