Sposoby na zmarszczki – skuteczne niechirurgiczne metody liftingu twarzy

wpis w: Zdrowie | 0
lifting laserowy

Przy całej gamie dostępnych obecnie technologii i procedur z zakresu medycyny estetycznej pacjenci nie chcą, a co ważniejsze, nie muszą, iść „pod nóż”. Jeśli Twoim celem jest przywrócenie młodzieńczego wyglądu, możesz skorzystać z jednej lub kilku niechirurgicznych procedur, aby uzyskać naturalnie wyglądający efekt liftingu twarzy bez skalpela, nawet po 60. roku życia. Wybraliśmy dla Ciebie trzy najskuteczniejsze, mało inwazyjne zabiegi.

Alternatywa dla skalpela – lifting nićmi

Efekt tego zabiegu jest najbardziej zbliżony do liftingu chirurgicznego. Pozwala na podniesienie skóry policzków, linii żuchwy i szyi. Podczas tej metody liftingu twarzy stosowane są specjalne nici, które dyskretnie zapewniają skórze stabilny „stelaż”.

Podczas liftingu nićmilekarz medycyny estetycznej wprowadza cienkie nici do skóry właściwej przy pomocy cienkiej kaniuli. Nici liftingujące przyczepiają się do tkanki, a następnie są delikatnie odciągane, aby zyskać efekt uniesienia i wygładzenia skóry. Niemal natychmiast leczone obszary zostają lekko uniesione, eliminując zwiotczenie i przywracając odmłodzony wygląd.

Skóra, do której wprowadzono nić PDO natychmiast po zabiegu poprawia swój wygląd. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne trwają zazwyczaj do 24 miesięcy.

Skoncentrowane ultradźwięki, czyli lifting HIFU

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli wysoce skoncentrowana energia fal ultradźwiękowych, to technologia, która umożliwia jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej i lifting skóry. Podczas jednego zabiegu można więc uzyskać wielowymiarowy efekt, np. redukcję podwójnego podbródka i podniesienie zwiotczeń na twarzy. Nic więc dziwnego, że ta metoda liftingu twarzy, z której skorzystasz np. w warszawskiej Klinice Miracki, zyskała w ostatnim czasie ogromną popularność.

Pod wpływem temperatury powyżej 65°C, jaką podczas liftingu HIFU oddziałuje urządzenie na głębokie warstwy skóry, dochodzi do mikrouszkodzeń, które stwarzają idealne warunki do przebudowy tkanki. Sprzyjają odbudowie włókien kolagenowych i pobudzają produkcję nowego kolagenu oraz elastyny. Co ważne, wierzchnia warstwa skóry zostaje nienaruszona. Profesjonalnie wykonany lifting HIFU nie stwarza żadnego ryzyka skutków ubocznych i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Efekty liftingu twarzy pojawiają się stopniowo wraz z procesem odnowy kolagenu. Pogłębiają się w ciągu 2-3 miesięcy. Zabiegu zazwyczaj nie trzeba powtarzać.

Termolifting Zaffiro – odmładzanie ciepłem

Zabieg Zaffiro to procedura, która wykorzystuje działanie światła podczerwonego IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm). Podobnie jak w przypadku poprzedniej metody liftingu twarzy rządzenie rozgrzewa skórę właściwą do temperatury około 65°C. Są to idealne warunki do stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, co z kolei przyczynia się do wygładzenia zmarszczek, a także ujędrnia zwiotczałej skóry.

Wzmacniające rezultaty liftingu twarzy daje równoczesne zastosowanie peelingu wodnego podczas zabiegu, który przyczynia się do głębszego nawilżenia skóry oraz polepszenia jędrności leczonego obszaru ciała.

Zabieg ten zazwyczaj powtarza się 4-6 razy z zachowaniem miesięcznych odstępów. Proces tworzenia się kolagenu jest stopniowy, a efekty końcowe terapii uzyskiwane są po upływie 3-6 miesięcy od wykonania zabiegu.

Poznaj najlepszą metodę liftingu twarzy dla Ciebie – umów się na konsultację ze specjalistą w Klinice Miracki w Warszawie.