Sudocrem — w trosce o zdrową skórę dzieci i dorosłych

wpis w: Zdrowie | 0
sudocrem wtrosceozdrowaskoredzieciidoroslych

Sudocrem, to wyrób medyczny w postaci uniwersalnego kremu barierowo-ochronnego. Oznacza to, że znakomicie sprawdzi się zarówno w przypadku odparzeń, wysypek, otarć, jak i nawet niewielkich skaleczeń. Tak, więc jeśli chodzi o Sudocrem, zastosowanie go sprawdzi się w wielu sytuacjach, kiedy skóra potrzebuje pilnej pomocy. Dlatego warto go mieć w domowej apteczce, jak i w podróży.

Garść ciekawych faktów historycznych

Mało kto wie, że Sudocrem został wynaleziony ponad dziewięćdziesiąt lat temu, w 1931 roku, przez dublińskiego aptekarza, Thomasa Smitha. Jednak dopiero niespełna dwadzieścia lat później, w 1950 roku, otrzymał nazwę, jaka funkcjonuje po dziś dzień, czyli Sudocrem. Lata sześćdziesiąte, siedemdziesiąte i osiemdziesiąte minionego stulecia, to okres postępującej popularyzacji tego kremu w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Skutkiem tego jest to, że w XXI wieku Sudocrem jest kremem barierowo-ochronnym numer jeden na Wyspach Brytyjskich.

Jeśli chodzi o polski rynek, to Sudocrem zadebiutował na nim w roku 1997. Dziś jest jedną z czołowych marek pod względem udziałów w rynku kremów na odparzenia i otarcia.

Sudocrem zastosowanie

Ten krem to naprawdę uniwersalne remedium na problemy skórne. Sprawdzi się zarówno w przypadku noworodków, dzieci, jak i osób starszych. Sprawia to, że jedno opakowanie praktycznie wystarczy dla całej rodziny! Sudocrem szczególnie sprawdzi się w przypadku poniższych schorzeniach.

  • Odparzenie pieluszkowe, które pojawia się około pierwszego-drugiego miesiąca życia dziecka. Wynika ono z trudności i wyzwań, jakie związane są z prawidłową pielęgnacją niemowląt i dzieci. Jak wiadomo, maluszki w tym wieku większość czasu spędzają w pozycji leżącej oraz ubrane w pieluszki. Wszystko to sprawia, że nietrudno jest o odparzenia, wypryski skórne, otarcia, które mogą prowadzić do bardziej groźnych skórnych jednostek chorobowych. Sudocrem w tego typu sytuacjach jest niebywale pomocny. Jednak, aby nie dopuścić do takich sytuacji, warto go stosować profilaktycznie. Ponadto wystarczą zwykłe, domowe metody, aby zabezpieczyć dziecko przed przykrymi skutkami odparzeń pieluszkowych. Należą do nich między innymi odpowiedni dobór rozmiaru pieluch, nawilżanie, higieniczne utrzymanie miejsc intymnych, jak również możliwie częste ich wietrzenie.
  • Odparzenia pod pachami, a więc w miejscach, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka, wrażliwa, unerwiona i mocno owłosiona u osób dorosłych, jak również posiada gruczoły potowe. Niewłaściwie przeprowadzona depilacja, stosowanie kosmetyków zawierających SLS i SLES, czy też brak właściwej higieny, mogą powodować schorzenia, a nawet poważne choroby skóry. Może dochodzić do powstawania wyprysków skórnych, zaczerwienień, otarć, odparzeń, jak też powstawania stanów zapalnych mieszków włosowych.

Zastosowanie Sudocrem, poza najczęściej spotykanymi i opisanymi powyżej przypadkami, będzie właściwe i skuteczne, też w innych sytuacjach. A są nimi między innymi otarcia okolic stóp oraz podrażnienia po goleniu.

W pierwszym przypadku tego typu problemy wynikają najczęściej ze zbyt ciasnego obuwia, przeciążenia stóp, niewłaściwego materiału, z jakiego są wykonane skarpety lub pończochy, które nie przepuszczają powietrza. Aby sobie z tym poradzić, warto wyeliminować wszystkie wymienione przyczyny powstawania schorzeń skórnych w tej okolicy. Ponadto oczywiście warto stosować profilaktycznie Sudocrem i nawilżać wrażliwe miejsca.

W drugiej sytuacji, wynikającej z podrażnienia okolic twarzy i szyi u mężczyzn, będących skutkiem golenia, również można skutecznie zabezpieczyć się prostymi, domowymi rozwiązaniami. Należą do nich między innymi golenie twarzy z wykorzystaniem czystych, ostrych golarek, przy utrzymaniu właściwego kąta natarcia ostrza. Nie należy się przy tym ani spieszyć, ani nie wykonywać zbyt dużego nacisku. Na sam koniec ogolone części ciała warto nawilżyć, oczywiście tu też sprawdzi się Sudocrem.

Więcej informacji na ten temat oraz szerszą wiedzę o opisanych powyżej przypadkach można uzyskać na stronie producenta — sudocrempolska.pl.

Gdzie można kupić Sudocrem?

Nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Sudocrem jest dostępny w aptekach, drogeriach i w sklepach internetowych. Jego zakup nie wymaga posiadania recepty.