5 wskazówek, jak dbać o suchą skórę

pexels linda prebreza 286951

Sucha skóra to częsty problem, z którym boryka się wiele osób w sezonie zimowym. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak suche powietrze, wysoka wilgotność i zimna pogoda. Ważne jest, aby dbać o skórę, aby uniknąć uczucia dyskomfortu lub bólu spowodowanego wysuszeniem. W naszym artykule przedstawiamy sprawdzone sposoby na dbanie o suchą skórę.

5 łatwych sposobów na wykorzystanie składników utrzymujących wilgoć w rutynowej pielęgnacji skóry

Oto 5 łatwych sposobów stosowania środków nawilżających w codziennej pielęgnacji skóry:

– Dodaj środek utrzymujący wilgoć do swojego płynu do mycia lub toniku.

– Nałóż serum o właściwościach nawilżających przed nałożeniem kremu nawilżającego.

– Po nałożeniu kremu nawilżającego nałóż serum o właściwościach nawilżających.

– Przed makijażem użyj kremu pod oczy o właściwościach nawilżających.

– Zastosuj maskę na noc zawierającą substancje utrzymujące wilgoć.

Porady dotyczące pielęgnacji suchej skóry znajdziesz również na stronie http://wiodace-firmy.pl/category/uroda-i-kosmetyki/

5 najlepszych olejków dla zdrowej i nawilżonej skóry, które działają cuda na suchość

Oleje to najlepszy sposób na nawilżenie skóry i uczynienie jej zdrową. Są bogate w przeciwutleniacze, witaminy i składniki odżywcze, które pomagają skórze goić się i zachować jej naturalny blask.

5 najlepszych olejków dla zdrowej i nawilżonej skóry: 

  1. Olej jojoba: Jest to płynny ester wosku, który jest ekstrahowany z nasion pustynnego krzewu zwanego jojoba. Ma długą historię stosowania w kosmetyce jako emolient do skóry suchej, dojrzałej lub zniszczonej. Pomaga również we wzroście włosów i zdrowiu skóry głowy. 
  2. Olej z nasion dzikiej róży: Jest wytwarzany z tłoczonego na zimno owocu dzikiej róży, który znany jest z wielu korzyści zdrowotnych, takich jak nawilżanie, gojenie, właściwości przeciwstarzeniowe, właściwości chroniące przed słońcem i wiele innych. 
  3. Olej arganowy: Olej ten produkowany jest z orzechów drzewa arganowego, które pochodzą z Maroka, ale obecnie są uprawiane w innych częściach Afryki Północnej, a także w Hiszpanii. Olej jest ekstrahowany z orzechów i ma wysokie właściwości przeciwutleniające z wysoką zawartością witaminy E. 
  4. Olejek ze słodkich migdałów: Jeden z najpopularniejszych olejków na rynku Olejek ze słodkich migdałów jest od dawna stosowany do nawilżania suchej skóry i włosów. Zawiera wiele witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych, które czynią cuda dla zdrowia skóry. 
  5. Olej z awokado: Ten olej owocowy jest wytwarzany z własnego miąższu owoców, ale zawiera również witaminę A, D i E.